Skip to content

Vojáci dostanou kvůli koronaviru volno, aby mohli v budoucnu hlídat děti při domácí výuce

By Irena Válová

Děti velmi pravděpodobně kvůli koronaviru přijdou o školní docházku i v příštím roce. Ministerstvo obrany proto potřebuje novou vyhlášku jako právní nástroj, na jehož základě poskytne vojákům z povolání služební volno v souvislosti s epidemií Covid-19. Vojáci z povolání se tak budou moci starat o děti do deseti let doma stejně jako ostatní zaměstnanci. Platnost vyhlášky je časově neomezená.

Uvádí se to v důvodové zprávě k návrhu vyhlášky o poskytnutí služebního volna vojákům z povolání v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii. Původní vyhláška měla platit do konce roku 2020, avšak to se mění. Obrana se domnívá, že děti pravděpodobně nebudou chodit do školy ani příští rok.

„Ministerstvo obrany potřebuje mít právní nástroj, na základě kterého poskytne vojákům z povolání služební volno při péči o dítě v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii, neboť současná situace naznačuje, že se mimořádná opatření v rámci epidemie, pokud jde o výuku ve školách, velmi pravděpodobně mohou promítnout i do následujícího roku. Z tohoto důvodu se v předkládané novele vyhlášky navrhuje, aby vyhláška neobsahovala jakékoli omezení doby její platnosti,“ uvádí se v důvodové zprávě k návrhu vyhlášky.

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

Irena Válová

The post Vojáci dostanou kvůli koronaviru volno, aby mohli v budoucnu hlídat děti při domácí výuce appeared first on Česká justice.

Zdroj: Česká justice